Toamna Cugireana 2015 – Program

Programul ediţie a XVIII-a a festivalului Toamna Cugireana din anul acesta

Vineri, 11 septembrie – 9.00 – 18.00

Conferința Tehnică AGIR – Sala de Conferințe Casa de Cultură

– Colegiul Tehnic Ion D. Lăzărescu

Duminica, 13 septembrieOra 10.00 – 14.00Concurs Interjudețean KARTING

11 – 18 septembrieCompetiţii Sportive CSO: fotbal, handbal, tenis de câmp, șah, cros, karate, box

18 septembrie – Finalele competițiilor

VINERI, 18 SEPTEMBRIE10.00 17.00 în Sala de Ședințe Primăria Orașului Cugir

Masă rotundă În umbra cetății- Reconstrucția habitatului rural în Dacia Preromană (comunicări științifice susținute de cadre didactice universitare și cercetători din Alba-Iulia, Cluj-Napoca, Orăștie, Sebeș și Cugir)

SÂMBĂTĂ, 19 SEPTEMBRIE 2015

10.00 Festivitatea de deschidere – Fanfara Transilvania

10.30Inaugurarea expozițiilor industriale, de artă și meșteșugărești

11.00 Start Off – Road – Poiana cu Goruni

11.00 – 18.00 – Toamna boboceilor – Piațeta Casei de Cultura

Cercul de teatru, Cercul de canto, pian şi chitară, , Chirilă Gabriela Claudia

17.00 – Program pe scena festivalului

Clubul de dans sportiv ProDance 2007

Trupele: Infinity, Serenity, Star Dust, Amurg, Aprentis,

Vali Iloae, Gino & The Band, Trupa Millenium C

20.30 – RALUKA

21.30 VUNK

DUMINICĂ, 20 SEPTEMBRIE 2015

13.00 – 18.00 – demonstrație Off-Road – Dealul Cetate

11.00 – Parada Portului Popular

11.00 – 18.00Toamna boboceilor – Piațeta Casei de Cultură

Cercul de teatru, Cercul de canto, pian şi chitară, Clubul de dans sportiv ProDance 2007, Chirilă Gabriela Claudia.

14.00 – Spectacol folcloric pe scena festivalului

Taraful Casei de Cultură și soliştii din Cugir, Grupul Mlădiţe Cugirene, Grupul vocal Suflet de Român

Ansamblurile folclorice: 60+ Alba-Iulia, Cununa Vețelului, Izvorașul Turenilor, DobrogeancaSulina, Cununița – Sântana – Arad, Efthimos – Brașov, BaladaBistrița, Oleandra – Ialoveni, Republica Moldova, Câmpul Pâinii Vinerea

Soliștii:

– IONELA POPA

FLAVIUS CRISTEA

VETA BIRIS

CRISTIAN POMOHACI

– Crispus – Jonglerii cu foc – Piațeta Casei de Cultură

20.30 DELIA

21.30 – VIȚA DE VIE

22.30 – Focuri de artificii

Post Author: Ziarul de Alba

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *